lm_carovna_noc

Bambiriádny týždeň v Liptovskom Mikuláši

Liptovský Mikuláš

Máme za sebou viac ako polovicu festivalu. V okrese Liptovský Mikuláš začali prví myslieť na Bambiriádu umelci v tvorivej výtvarnej a fotografickej súťaži. Jej vyhodnotenie sa oficiálne vyhlási na hlavnom prezentačnom dni.

Od piatku 11. mája sa môže inšpirovať verejnosť z prezentácií činnosti organizácií v Liptovskom Hrádku na novom námestí. V noci z piatka na sobotu sa uskutočnila Rozpávková noc v ZŠ apoštola Pavla, kde sa do neskorej noci hľadal poklad a potom aj stratený spánok.

V sobotu večer sa stretli amatérske kapely v STOP.SHOP.e v Liptovskom Mikuláši, aby si zahrali a predstavili sa svojim známym ale aj verejnosti. Pred koncertom si mali možnosť zákazníci pozrieť cvičenie Zumby. Na cvičenie bolo však pripravených len niekoľko odvážlivcov vrátane hlavných organizátorov.

V nedeľu sme odštartovali volejbalový maratón. 21 miešaných družstiev sa stretlo, aby si zasúťažilo a dalu svetu na známosť, že dnešní mladí majú stále záujem o šport. Ani sme nestihli zakončiť posledný turnaj maratónu a už cvičili Zumbu v Liptovskom Hdárku. Zároveň sa otvorili dvere do Materského centra Zornička na tvorivé dielne a hry a do Matice Slovenskej na výstavu. V utorok sme sa pokúsili o nultý ročník konferencie O práci s deťmi a mládežou. V stredu sa už v klube mladých premietal zaujímavý dokument.

Samozrejme, že sa už tešíme na vyvrcholenie programu festivalu v sobotu. Ale dovtedy nás ešte čaká Zasadnutie Mládežníckeho parlamentu v Liptovskom Hrádku a floorbalový turnaj taktiež v Liptovskom Hrádku. V piatok sa spustí aj bobová dráha v Pavčinej Lehote a všetci žiaci a študenti so vstupenkou Bambiriády budú mať prvú jazdu zadarmo. V nedeľu nás potom ešte čaká adrenalínová bodka za festivalom v podobe Cyklistickej časovky do vrchu.

Kompletný zoznam sprievodných podujatí v okrese Liptovský Mikuláš môžete nájsť na http://bambi12.rmzk.sk/lm/sprievodne-podujatia-v-okrese-liptovsky-mikulas .

:: Fotogaléria ::

Napísať komentár